Start mPotęga mPotęga Listopad 2022
mPotęga Listopad 2022

Uczniowie klasy 7 i 8 szukają odpowiedzi na ciekawe pytania podczas realizacji projektu pod tytułem „Czy Einstein by potrafił …? Bo my tak”. Dzięki dofinansowaniu Fundacji mBanku mogą również badać zjawiska.
Na przykład pod koniec października obserwowali zaćmienie Słońca. A obecnie przygotowują zdjęcia zjawisk fizycznych na gminny konkurs fotograficzny „Fizyka w obiektywie”.
W listopadzie zespół projektowy sprawdzał czy Einstein by potrafił liczyć po japońsku? Wspólnie z uczniami z klas młodszych dowiedzieli się co to jest soroban oraz do czego służy. Poznali metody błyskawicznego liczenia po japońsku oraz sami mogli przećwiczyć, jak robią to ich koledzy z odległego kraju.
Ponadto odbył się konkurs „Mistrz czterech działań matematycznych”, w którym wyłoniono zwycięzców.
Przed nami jeszcze jedno pytanie. Czy Einstein by potrafił zbudować robota? Na te ciekawe warsztaty zapraszamy rodziców oraz kolegów z klasy 4 i 5. Będzie to świetna okazja do poznania nowoczesnych i ciekawych technologii wykorzystywanych we współczesnym świecie.

Dzisiaj jest: Czwartek
28 Marca 2024