Start
3 maja - uroczystości w szkole

8 maja cała nasza szkolna społeczność obchodziła kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dla każdego Polaka majowe święto jest bardzo radosne. Dla nas również takie było. Nie zabrakło jednak powagi. Szkolne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja rozpoczęliśmy uroczystym apelem. Poczet flagowy i sztandarowy nadał akademii uroczystej oprawy. Z dumą i ogromnymi emocjami zaśpiewaliśmy hymn państwowy. Nie zabrakło również pięknych deklamacji. Odbyła się także pogadanka edukacyjna i projekcja filmu ,,Konstytucja 3 maja- historia prosto z Zamku". Osoby pasjonujące się historią miały wówczas pole do popisu i mogły się wykazać zgromadzoną wiedzą.
W tym roku zdecydowaliśmy się na aktywne celebrowanie. Pracowaliśmy w czterech sekcjach. Podjęliśmy się zróżnicowanych form aktywności. Pierwsza grupa szyła flagi, druga wykonywała kotyliony, trzecia portretowała wybitnych przodków związanych z pierwszą polską konstytucją, a czwarta zadbała o słodki poczęstunek piekąc babeczki w barwach narodowych. Dzięki temu było pracowicie, ale i smacznie. Na zakończenie każda z grup zaprezentowała owoce swojej pracy. Słodkie wypieki zostały natychmiastowo spałaszowane i nie został po nich nawet najmniejszy ślad. Najpiękniejsze portrety postaci historycznych, flagi i kotyliony zostały wyróżnione, a ich twórcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Mogliśmy na własnej skórze przekonać się jak bardzo skomplikowane może okazać się szycie flag i sklejanie kotylionów. Nabyliśmy jednak nowe umiejętności.
Uczniowie naszej szkoły mieli również jeszcze jedno zadanie do wykonania. Mieli skompletować we własnym zakresie garderobę, a następnie ubrać się w strój będący dawnym strojem polskim. Ciekawych i kreatywnych pomysłów nie zabrakło.
WIWAT MAJ, TRZECI MAJ!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Dzisiaj jest: Wtorek
21 Maja 2024
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz

Do końca roku zostało 225 dni.
Zodiak: Bliźnięta