Start
Szkoła Podstawowa im. Janiny i Cyryla Zalewskich w Biesowicach
2 miejsce Roksany

Uczennica naszej szkoły, Roksana Barczak z klasy 3, zajęła 2 miejsce w IX Konkursie Angielskiej Piosenki Walentynkowej w Kępicach w kategorii soliści 1-3.

Serdecznie gratulujemy!

 

 
Matematyczna pizza


Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje pizza i jakich składników potrzeba, aby ją przygotować. Dzieci w trakcie zabaw świetnie się bawiły, poszukiwały niezbędnych produktów do wykonania pizzy, układały „pizzowe” puzzle oraz tańczyły przy piosence z pizzą w roli głównej. Przedszkolaki miały także możliwość stworzenia w grupach kolorowych, smakowicie wyglądających placków, używając do tego przeróżnych materiałów oraz stosując różne techniki plastyczne. Pomimo, iż pizze te były papierowe, bardzo rozbudzały nasze apetyty.

 

 

Więcej w relacji na szkolnym FB :-)

 

 
Dzień pizzy w przedszkolu


Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię. Dzieci z przedszkola i zerówki przygotowały prawdziwą pizzę ze składników w kształcie poznanych wcześniej figur geometrycznych. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: formowanie kulek drożdżowych na kształt koła, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników w kształcie kół, kwadratów, prostokątów i trójkątów oraz posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizze powędrowały do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem i zainteresowaniem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy, utrwaliły znajomość figur geometrycznych oraz dowiedziały się z którego kraju pochodzi. Wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona matematyczna pizza jest o wiele zdrowsza i smaczniejsza.

 

Więcej w relacji na szkolnym FB :-)

 

 

 

 
Zaczarowana zagroda

Nie po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły brali udział w inspirującej lekcji. Każda lekcja może być ciekawa - wiedza to również uczniowie klasy 2.

"Zaczarowana zagroda" w ich wykonaniu.

 

 

Więcej w relacji na szkolnym FB :-)

 
Konkurs Przedszkole

 
Spotkanie z rodzicami

 

Zakończenie 1 semestru i spotkanie rodziców z wychowawcami klas

Czwartek 2 lutego 2023r. godzina 1630    ZAPRASZAMY


 

 
Stanowiska Związków Zawodowych

 

Stanowiska związków zawodowych w sprawie projektu uchwały przekazania na drodze umowy
Szkoły Podstawowej w Biesowicach
Stowarzyszeniu "My dla Was" w Przytocku


projekt - UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W KĘPICACH - 23 STYCZNIA 2023r.

 

 


 


OPINIA - OŚWIATA SOLIDARNOŚĆ
  

 

 


 

OPINIA ZNP KĘPICE

 

 

 

 

 

 

 
Mikołajkowy turniej w tenisie stołowym
 
 
Turniej odbył się w formule drużynowej. Wzięła w nim udział najlepsza trójka z każdej klasy. Pierwsze rakiety grały między sobą, podobnie drugie i trzecie. Zdobyte punkty zasilały konto każdej klasy.
Najlepsza okazała się klasa 5, która jednym punktem wyprzedziła klasę siódmą i klasę ósmą.
Zwycięzcy zagrali w składzie: Martin Tokar, Filip Dubiel, Szymon Butkiewicz.
W nagrodę otrzymali puchar, dyplom i słodkości. 
Skład pozostałych ekip:
Klasa 4: Hubert Domański, Patrycja Sobczyk, Karolina Matuszewska
Klasa 7: Sebastian Niewiarowski, Justyna Śliwińska, Maciej Zaborowski
Klasa 8: Hubert Jerzyk, Wiktoria Orczyk
 
Gratulacje dla wszystkich!
 
mPotęga Listopad 2002_2

W listopadzie uczniowie klasy 4 i 5 brali udział w ciekawych zajęciach w ramach projektu „Z matematyką na co dzień”. Dzięki dofinansowaniu Fundacji mBanku mogli kolejny miesiąc w innowacyjny sposób odkrywać zastosowanie matematyki w codziennym życiu.

Odbyły się warsztaty „Matematyczne eksperymenty”, które sprawiły uczniom dużo radości, ponieważ mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Sprawdzili ile skarpetek można wysłać Einsteinowi w walizce oraz ile soku jest w pomarańczy. Poznali pojęcie napięcia powierzchniowego oraz zjawisko załamania światła. Wykonaliśmy ciecz nienewtonowską, a także tajemnicze butelki.
Ponadto nauczyli się, jak przelać sok ze szklanki do szklanki bez dotykania ich tak, aby było go po równo w każdym naczyniu. Pomogli pani Einstein, która postanowiła zgubić kilka kilogramów, ale niestety jej dieta cud nie podziałała. Im się udało i żona Einsteina okazała się lekka jak piórko.
Rodzice dzielnie wspierają uczniów w realizacji projektu. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w pikniku „Matma nie chodzi spać”. Wspólnie z dziećmi zaprojektowali i wykonali grę planszową. Rozegrali krótki turniej, aby sprawdzić czy ustalone przez nich reguły są poprawne. Poza tym wzięli udział w kilku grach zespołowych. Wspólnie zbudowali wieżę, przenosili kubeczki za pomocą balonika oraz nakrywali do stołu. Ale chyba najbardziej wszystkim spodobała się konkurencja pod tytułem "Zróbmy jajecznicę". Było dużo śmiechu no i zbierania rozbitych jajek z ławki czy podłogi.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 15


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Dzisiaj jest: Poniedziałek
15 Lipca 2024
Imieniny obchodzą
Daniel, Dawid, Dawida, Egon, Henryk,
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota,
Lubomysł, Niecisław, Włodzimierz

Do końca roku zostało 170 dni.
Zodiak: Rak