Start
Szkoła Podstawowa im. Janiny i Cyryla Zalewskich w Biesowicach
Challenge matematyczny

W ramach projektu "Już smyki uczą się matematyki" wykonaliśmy pierwszy "challenge matematyczny". Polegał on na upieczeniu matematycznych ciasteczek w domu według podanego przepisu. Wyszło nam to wyśmienicie a efekty naszej pracy widoczne są na załączonych zdjęciach.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Podziękowanie

  
   W imieniu społeczności szkoły, pragnę podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przyszłość oraz status szkoły w Biesowicach. Na podstawie pisma otrzymanego z Urzędu Miejskiego w Kępicach, potwierdzam informacje, że do przekazania szkoły stowarzyszeniu "My dla Was" w Przytocku nie dojdzie.

  Jednocześnie zgodnie z naszymi deklaracjami wyrażonymi na grudniowym spotkaniu z Panią Burmistrz Magdaleną Majewską, rozpoczynamy procedurę powołania Stowarzyszenia działającego przy Szkole Podstawowej w Biesowicach. Rozumiemy trudności finansowe Gminy związane z aktualnie istniejącą siecią szkół, ciężarem finansowym i wspieraniem działań oświatowych.
Celem stowarzyszenia będzie wspieranie pracy szkoły, a w konsekwencji również Gminy. Mamy też nadzieję na dobrą współpracę z władzami Gminy, zgodnie
z deklaracjami jakie padły na w/w spotkaniu.

Leszek Małkiewicz

 
W poszukiwaniu figur geometrycznych w otaczającym świecie

 

Na kolejnych zajęciach postanowiliśmy poszukać poznanych wcześniej figur geometrycznych w naszym najbliższym otoczeniu. Najpierw obejrzeliśmy prezentację na temat występowania figur geometrycznych w życiu codziennym. Próbowaliśmy odgadnąć jakie figury kryją się w przedmiotach, które umieszczone są w naszej sali. Następnie wybraliśmy się na spacer wokół szkoły by przekonać się, że na zewnątrz jest o wiele więcej figur geometrycznych, których nie dostrzegamy na co dzień. Zabraliśmy ze sobą kartki by zaznaczyć kreskami ile ich widzieliśmy. Ciężko było zliczyć wszystkie koła, które przejeżdżały co chwilę z samochodami i rowerem oraz budynki i znaki drogowe mające kształty prostokątów i kwadratów, ale daliśmy radę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wykonanego zadania.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Kodowanie w przedszkolu


Kodowanie, to przekazywanie informacji, tworzenie dla odbiorcy zrozumiałego przekazu, to instrukcja, która może być zapisana na wiele sposobów. Kodowanie to rodzaj szyfru, znany nadawcy i odbiorcy.
Na kolejnych zajęciach realizowanych w ramach projektu dofinansowanego przez Fundację mBanku mieliśmy okazję zapoznać się z kodowaniem. Kodowanie to połączenie zabawy ze zdobywaniem umiejętności programistycznych. Dla nas były to cenne zajęcia analizowania różnych wariantów wydarzeń, wysnuwania wniosków i planowania działań. Ten sposób pozyskiwania wiedzy, niesie bardzo dużą różnorodność i zachęcił nas do bycia uważnym i pobudził do działania. Dzięki kodowaniu uczyliśmy się rozumieć otaczający świat i zachodzące w nim zmiany.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Konkurs Zima na okrągło i kwadratowo

WYNIKI Gminnego Konkursu Matematyczno - Plastycznego „Zima na okrągło i kwadratowo” zorganizowanego w ramach projektu dofinansowanego przez Fundację mBanku „Już smyki uczą się matematyki”:

Kategoria wiekowa:
3 latki
I miejsce Maciej Kałuża Przedszkole w Biesowicach
II miejsce Zofia Witka -Jeżewska Przedszkole Samorządowe w Kępicach
III miejsce Agata Góra Przedszkole Samorządowe w Kępicach
III miejsce Aleksander Rynkiewicz Przedszkole w Biesowicach
Wyróżnienie: Hanna Butkiewicz Przedszkole w Biesowicach


4 latki
I miejsce Antek Krzyżanowski Przedszkole w Biesowicach
II miejsce Oliwia Góra Przedszkole Samorządowe w Kępicach
III miejsce Zuzanna Kubicka Przedszkole Samorządowe w Kępicach
Wyróżnienie: Grzegorz Hińcza Przedszkole Samorządowe w Kępicach
Marek Merda Przedszkole Samorządowe w Kępicach


5-6 latki
I miejsce Maria Polakowska Przedszkole Samorządowe w Kępicach
II miejsce Matylda Ciżmowska Przedszkole Samorządowe w Kępicach
II miejsce Anna Zeszutek Przedszkole w Biesowicach
III miejsce Aleksandra Janowicz Przedszkole w Biesowicach
III miejsce Hanna Kocyła Przedszkole w Biesowicach
Wyróżnienie: Amelia Kowal Przedszkole Samorządowe w Kępicach

Laureaci konkursu oraz wyróżnione dzieci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają podziękowanie i upominek.
Wybór był szalenie trudny, ponieważ wszystkie prace są piękne, różnorodne i pomysłowe. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się inwencją twórczą i kreatywnością. Jesteśmy przekonani, że dzieci włożyły w ich wykonanie dużo serca!
Serdecznie dziękujemy dzieciom , rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie prac konkursowych i życzymy dalszych sukcesów z matematyczno-plastyczną przygodą.

Gratulujemy!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Rekrutacja do przedszkola

 
Zarządzenie Nr 14/2022/2023  Burmistrza Kępic z dnia 30 stycznia 2023r.
w sprawie przyjęcia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym

PLIK   PDF

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców pracujących, informujemy, że szkolna świetlica pracuje do godziny 16.00

 
Bal karnawałowy

W dniu 20.02.2023r. odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy zorganizowany przez Radę Rodziców. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie oraz pomysłowe przebrania.

Więcej na szkolnym FB

 
Trzy świnki

    Podczas kolejnych zajęć w ramach projektu dofinansowanego przez Fundację mBanku odpłynęliśmy w świat baśni. Poznaliśmy baśń pt. Trzy małe świnki. Była ona także wprowadzeniem nas w świat matematyki. Oprócz tego, że zapoznaliśmy się z cyfrą 3 i jej graficznym zapisem, poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie dlaczego zły wilk nie zdołał zdmuchnąć domku z cegły. Najpierw jednak pomalowaliśmy wspólnie trzy bohaterki omawianej baśni. Rozwijaliśmy przy tym kreatywność i współdziałanie w grupie. Następnie z drewnianych klocków budowaliśmy domek dla drugiej świnki licząc przy tym użyte do budowy klocki oraz nazywając ich  kształty.

Nasze domki wydawały się bardzo solidne, ale wiedzieliśmy już z baśni, że zły wilk zniszczył domek z drewna jednym dmuchnięciem, ale jednak musiał użyć więcej siły niż przy tym słomianym. Postanowiliśmy sprawdzić za pomocą wagi, który z wykorzystanych przez świnki materiałów jest cięższy. Wcześniej poznaliśmy różne rodzaje wag oraz  ich rolę w określaniu masy przedmiotów.

Teraz już potrafimy porównać ciężar dwóch przedmiotów a także odkryliśmy dlaczego wilk najlepiej poradził sobie z domkiem ze słomy a nie zdołał zdmuchnąć domku z cegły.

  

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Walentynki

14 lutego  -  z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski przygotował dla każdego słodką niespodziankę w postaci lizaków oraz wręczył walentynki.
Dziękujemy pani Justynie Orczyk za ufundowanie słodkości.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 15


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Dzisiaj jest: Sobota
22 Czerwca 2024
Imieniny obchodzą
Achacjusz, Achacy, Agenor, Alban,
Broniwoj, Flawiusz, Innocenty,
Innocenta, Kirył, Paulina

Do końca roku zostało 193 dni.
Zodiak: Rak