Start
Szkoła Podstawowa im. Janiny i Cyryla Zalewskich w Biesowicach
Wojewódzki konkurs matematyczny

  .

W dniu 24 marca nasza drużyna w składzie Zuzanna Olejniczak, Martin Tokar i Bartosz Bujwid pojechała na 1 Wojewódzki Konkurs Matematczny "MATHMAN". Była to ciekawa edukacyjna przygoda i wyzwanie. Naszym uczniom gratulujemy zakwalifikowania się do tego etapu. 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Wiosna cz 1

 

Wszyscy w szkole, z wielką radością powitaliśmy wiosnę. Odbyły się wybory najpiękniejszej Pani Wiosny, konkursy, uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli,  a na koniec poszliśmy w teren poszukiwać oznak wiosny.

ZOBACZ ZDJĘCIA CZ.1

Więcej…
 
Matematyczny challenge

Z wielką radością ogłaszamy, że przedszkolaki wykonały kolejny matematyczny challenge w ramach projektu "Już smyki uczą się matematyki" dofinansowanego przez Fundację mBanku. Na czym on polegał? Nic bardziej prostszego:


Zbuduj dwie wieże jedną mniejszą a drugą większą od siebie według własnego pomysłu.
Dzieci wykazały się w tym zadaniu niezwykłą kreatywnością a dołączone zdjęcia przedstawiają ich pomysłowe wieże. 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Eksperymenty z wodą w przedszkolu

 

„Powiedz mi, a zapomnę, 
 pokaż - a zapamiętam, 
 pozwól mi działać, a zrozumiem!" 
                                   Konfucjusz 

Przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Matematyki (zwany też Dniem liczby Pi), działając w ramach projektu dofinansowanego przez Fundację mBanku, eksperymentując z wodą. Zaczęło się od zabaw oraz ćwiczeń związanych z mierzeniem pojemności płynów. Dzieci zapoznały się z miarą płynów. Największą radość sprawiły im jednak różnego rodzaju eksperymenty z wykorzystaniem wody. Na koniec zajęć wspólnie wykonały pracę plastyczną oraz własne butelki sensoryczne. Poprzez zabawę badawczą przedszkolaki dowiedziały się, że matematyka ma różne oblicza i wcale nie musi być nudna.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Challenge matematyczny

W ramach projektu "Już smyki uczą się matematyki" wykonaliśmy pierwszy "challenge matematyczny". Polegał on na upieczeniu matematycznych ciasteczek w domu według podanego przepisu. Wyszło nam to wyśmienicie a efekty naszej pracy widoczne są na załączonych zdjęciach.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Podziękowanie

  
   W imieniu społeczności szkoły, pragnę podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przyszłość oraz status szkoły w Biesowicach. Na podstawie pisma otrzymanego z Urzędu Miejskiego w Kępicach, potwierdzam informacje, że do przekazania szkoły stowarzyszeniu "My dla Was" w Przytocku nie dojdzie.

  Jednocześnie zgodnie z naszymi deklaracjami wyrażonymi na grudniowym spotkaniu z Panią Burmistrz Magdaleną Majewską, rozpoczynamy procedurę powołania Stowarzyszenia działającego przy Szkole Podstawowej w Biesowicach. Rozumiemy trudności finansowe Gminy związane z aktualnie istniejącą siecią szkół, ciężarem finansowym i wspieraniem działań oświatowych.
Celem stowarzyszenia będzie wspieranie pracy szkoły, a w konsekwencji również Gminy. Mamy też nadzieję na dobrą współpracę z władzami Gminy, zgodnie
z deklaracjami jakie padły na w/w spotkaniu.

Leszek Małkiewicz

 
W poszukiwaniu figur geometrycznych w otaczającym świecie

 

Na kolejnych zajęciach postanowiliśmy poszukać poznanych wcześniej figur geometrycznych w naszym najbliższym otoczeniu. Najpierw obejrzeliśmy prezentację na temat występowania figur geometrycznych w życiu codziennym. Próbowaliśmy odgadnąć jakie figury kryją się w przedmiotach, które umieszczone są w naszej sali. Następnie wybraliśmy się na spacer wokół szkoły by przekonać się, że na zewnątrz jest o wiele więcej figur geometrycznych, których nie dostrzegamy na co dzień. Zabraliśmy ze sobą kartki by zaznaczyć kreskami ile ich widzieliśmy. Ciężko było zliczyć wszystkie koła, które przejeżdżały co chwilę z samochodami i rowerem oraz budynki i znaki drogowe mające kształty prostokątów i kwadratów, ale daliśmy radę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wykonanego zadania.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Kodowanie w przedszkolu


Kodowanie, to przekazywanie informacji, tworzenie dla odbiorcy zrozumiałego przekazu, to instrukcja, która może być zapisana na wiele sposobów. Kodowanie to rodzaj szyfru, znany nadawcy i odbiorcy.
Na kolejnych zajęciach realizowanych w ramach projektu dofinansowanego przez Fundację mBanku mieliśmy okazję zapoznać się z kodowaniem. Kodowanie to połączenie zabawy ze zdobywaniem umiejętności programistycznych. Dla nas były to cenne zajęcia analizowania różnych wariantów wydarzeń, wysnuwania wniosków i planowania działań. Ten sposób pozyskiwania wiedzy, niesie bardzo dużą różnorodność i zachęcił nas do bycia uważnym i pobudził do działania. Dzięki kodowaniu uczyliśmy się rozumieć otaczający świat i zachodzące w nim zmiany.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Konkurs Zima na okrągło i kwadratowo

WYNIKI Gminnego Konkursu Matematyczno - Plastycznego „Zima na okrągło i kwadratowo” zorganizowanego w ramach projektu dofinansowanego przez Fundację mBanku „Już smyki uczą się matematyki”:

Kategoria wiekowa:
3 latki
I miejsce Maciej Kałuża Przedszkole w Biesowicach
II miejsce Zofia Witka -Jeżewska Przedszkole Samorządowe w Kępicach
III miejsce Agata Góra Przedszkole Samorządowe w Kępicach
III miejsce Aleksander Rynkiewicz Przedszkole w Biesowicach
Wyróżnienie: Hanna Butkiewicz Przedszkole w Biesowicach


4 latki
I miejsce Antek Krzyżanowski Przedszkole w Biesowicach
II miejsce Oliwia Góra Przedszkole Samorządowe w Kępicach
III miejsce Zuzanna Kubicka Przedszkole Samorządowe w Kępicach
Wyróżnienie: Grzegorz Hińcza Przedszkole Samorządowe w Kępicach
Marek Merda Przedszkole Samorządowe w Kępicach


5-6 latki
I miejsce Maria Polakowska Przedszkole Samorządowe w Kępicach
II miejsce Matylda Ciżmowska Przedszkole Samorządowe w Kępicach
II miejsce Anna Zeszutek Przedszkole w Biesowicach
III miejsce Aleksandra Janowicz Przedszkole w Biesowicach
III miejsce Hanna Kocyła Przedszkole w Biesowicach
Wyróżnienie: Amelia Kowal Przedszkole Samorządowe w Kępicach

Laureaci konkursu oraz wyróżnione dzieci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają podziękowanie i upominek.
Wybór był szalenie trudny, ponieważ wszystkie prace są piękne, różnorodne i pomysłowe. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się inwencją twórczą i kreatywnością. Jesteśmy przekonani, że dzieci włożyły w ich wykonanie dużo serca!
Serdecznie dziękujemy dzieciom , rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie prac konkursowych i życzymy dalszych sukcesów z matematyczno-plastyczną przygodą.

Gratulujemy!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 14


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Dzisiaj jest: Wtorek
16 Kwietnia 2024
Imieniny obchodzą
Benedykt, Bernadetta, Cecyl, Cecylian,
Charyzjusz, Erwin, Erwina, Julia,
Ksenia, Lambert, Lamberta, Nikita,
Nosisław, Patrycy, Urban

Do końca roku zostało 260 dni.
Zodiak: Baran