Start
Szkoła Podstawowa im. Janiny i Cyryla Zalewskich w Biesowicach
Konkursy plastyczne

 

W maju zostały rozstrzygnięte dwa konkursy: Plastyczny Konkurs Ekologiczny pod tytułem „Prezent dla Ziemi” oraz Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Przyroda jest w mieście”. Ich organizatorami była Szkoła Podstawowa nr 45 im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku Wrzeszczu oraz Pomorski Trójmiejski Park Krajobrazowy.
Uczestnicy konkursu w swoich pracach zwrócili uwagę na problemy dotyczące ochrony środowiska naturalnego i piękna przyrody.
Uroczysty wernisaż prac połączony z wręczeniem nagród odbędzie się 31 maja 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 45 w Gdańsku Wrzeszczu. Natomiast w lipcu odbędzie się pokonkursowa wystawa prac w Bibliotece Manhattan w CH Manhattan w Gdańsku Wrzeszczu.
W czasie zwiedzania wystawy będzie można zobaczyć pracę Martina Tokara, która została wyróżniona przez jury konkursu „Prezent dla Ziemi”. Ale również fotografie Filipa Dubiela i Hubert Mroczkowskiego. którzy zostali laureatami konkursu „Przyroda jest w mieście”.

Zapraszamy do galerii prac uczniów z klasy 5.
Prace plastyczne wykonali: Kamila Kaca, Agnieszka Wolska, Filip Dubiel, Martin Tokar. Fotografie przygotowali: Agnieszka Wolska, Filip Dubiel, Martin Tokar i Hubert Mroczkowski.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Ciekawskie kropelki

 

Zespół projektowy CIEKAWSKIE KROPELKI serdecznie zaprasza do obejrzenia ich bloga. Możecie dowiedzieć się i zobaczyć jakie ciekawe eksperymenty wykonaliśmy.
Przekonacie się sami, że woda to niby zwykła, ale z drugiej strony niezwykła ciecz.
Link do bloga: BLOG
Biorąc udział w projekcie „Wodna przygoda” chcieliśmy lepiej poznać problem, o którym słyszymy coraz częściej – o deficytach wody na naszej planecie. Poza tym zamierzaliśmy sprawdzić osobiście czy woda naprawdę jest niezwykłą cieczą. A ponieważ lubimy eksperymentować, więc ustaliliśmy, że pracując w zespole poznamy przy okazji nowe dla nas pojęcia z fizyki i chemii. Zaplanowaliśmy założenie i prowadzenie bloga oraz przygotowanie książki w wersji drukowanej i elektronicznej, która zachęci innych do stawiania niebanalnych pytań i szukania na nie odpowiedzi poprzez eksperymentowanie.

Aby przeczytać naszą książkę pt. „Wodne eksperymenty” kliknij TUTAJ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Egzamin klasy 8

 

Zaczynamy egzamin - POWODZENIA!!!

 

 
Dzień Rodziny i podsumowanie projektu „Już Smyki uczą się matematyki”

 

Dnia 19.05.2023 r. miało miejsce podsumowanie projektu „Już Smyki uczą się matematyki” dofinansowanego przez Fundację mBanku połączone z Dniem Rodziny. Przedszkolaki wraz z rodzicami musieli zmierzyć się z przygotowanymi zadaniami matematycznymi. Miały one na celu rozwój umiejętności matematycznych, ale także służyły zacieśnianiu relacji rodzinnych oraz współpracy w grupie. Wszystkie przedszkolaki wraz z rodzicami poradzili sobie bezbłędnie z każdym zadaniem. Na koniec każdy dostał dyplom i nagrodę. Dziękujemy przedszkolakom i ich rodzicom za udział w projekcie i wykonanie wszystkich matematycznych wyzwań.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Dzień Strażaka

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka przedszkolaki w ramach projektu „Już Smyki uczą się matematyki” dofinansowanego przez Fundację mBanku odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Biesowicach. Najmłodsi mieli okazję zapoznać się z akcesoriami strażackimi i przeciwpożarowymi. Nie zabrakło także treści matematycznych; było mierzenie długości węża strażackiego oraz porównanie wysokości strażaka i przedszkolaków oraz zmierzenie się z ciężkim sprzętem strażackim. Nie mogło zabraknąć także przejazdu wozem strażackim. Te zajęcia na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Informacja w sprawie obwodu naszej szkoły

 

W związku z nasilającymi się w ostatnim miesiącu pytaniami ze strony zainteresowanych rodziców, aby rozwiać wątpliwości zamieszczam stosowne informacje/odpowiedzi:

 

 1. Tak, do obwodu Szkoły Podstawowej im. Janiny i Cyryla Zalewskich w Biesowicach wchodzą również miejscowości: Pustowo, Płocko i Przytocko.
 2. Tak, dzieci z tych miejscowości uprawnione są do uczęszczania do naszej szkoły.
 3. Tak, uczęszczanie jest nieodpłatne ponieważ, jest to "macierzysta" szkoła publiczna dla dzieci z wymienionych wyżej miejscowości.
 4. Tak, dzieci z tych miejscowości są uprawnione do darmowego dowożenia do naszej szkoły - jest to zadanie finansowe gminy.
 5. Tak, dzieci z tych miejscowości bez problemu zostaną przyjęte do naszej szkoły - regulują to przepisy oświatowe i uchwała gminy dotycząca włączenia tych miejscowości do obwodu naszej szkoły.

 

Uchwała Gminy Kępice dotycząca obwodu naszej szkoły - plik PDF.

 

 Pełna lista miejscowości z naszego obwodu: Biesowice, Ciecholub, Przyjezierze, Darnowo, Węgorzyno, Biesowiczki, Potoczek, Kawka, Przytocko, Mzdowo, Chorówko, Pustowo, Mzdówko, Kaczyno, Polichno, Płocko.

Leszek Małkiewicz


 

 
Poznaj Polskę

 

Miło nam poinformować, iż Gmina Kępice w edycji wiosennej 2023 r. otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. Wsparciem na łączną kwotę w wysokości 30.000,00 zł. została objęta nasza szkoła.

 Dzięki temu 11.06.2023 r. uczniowie klas I – III oraz IV- VIII pojadą na wycieczkę do Warszawy, gdzie zwiedzą następujące punkty edukacyjne wskazane przez Ministra Edukacji i Nauki:

 Klasy I- III (dofinansowanie w wysokości 15.000,00 zł)

 · Centrum Nauki Kopernik

· Archikatedra św. Jana Chrzciciela

· Muzeum Pałacu Króla Jana III

· Świątynia Opatrzności Bożej

· Muzeum Łazienki Królewskie

· Muzeum Czartoryskich

Klasy IV – VIII (dofinansowanie w wysokości 15.000,00 zł)

· Zamek Królewski

· Centrum Nauki Kopernik

· Muzeum Powstania Warszawskiego

· Muzeum Neonów

· Cmentarz Powązkowski

· Muzeum Łazienki Królewskie

· Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli

Program „Poznaj Polskę” ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

 
Wakacje Bystra-Sidzina - informacje dla uczniów klas 6-8

bystra450ok

 
Spotkanie z rodzicami

 

W dniu 18 maja 2023r. (czwartek) o godzinie 1630
odbędzie się  spotkanie rodziców z wychowawcami klas.

Tematyka: propozycje ocen rocznych z przedmiotów
i zachowania


Serdecznie zapraszamy

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 14


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Dzisiaj jest: Wtorek
16 Kwietnia 2024
Imieniny obchodzą
Benedykt, Bernadetta, Cecyl, Cecylian,
Charyzjusz, Erwin, Erwina, Julia,
Ksenia, Lambert, Lamberta, Nikita,
Nosisław, Patrycy, Urban

Do końca roku zostało 260 dni.
Zodiak: Baran