Start
Szkoła Podstawowa im. Janiny i Cyryla Zalewskich w Biesowicach
Pożegnanie Absolwentów.

Pożegnanie ucznów klasy ósmej.

alt

Więcej…
 
Uroczyste zakończenie roku 2022/2023

Po miesiącach wytężonej pracy czas na odpoczynek.

alt

Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

2022/2023 ODBĘDZIE SIĘ

 

23 czerwca 2023r. - piątek

 

Msza Święta: godzina 745

Apel na sali gimnastycznej: godzina 900

 

 
Matematyka z mPotęgą

   Od września 2023r. w naszej szkole będą realizowane dwa projekty edukacyjne, które otrzymały dofinansowanie przez fundację mBanku wspierającą dzieci i młodzieży w nauce matematyki.
Uczniowie z klas 4-6 będą rozwijać swoje umiejętności matematyczne biorąc udział w projekcie „Matematyczni detektywi”. Jego celem będzie odkrywanie zastosowania matematyki w codziennym życiu. Uczniowie wezmą udział w ciekawych warsztatach i konkursach. Do wspólnej zabawy już dzisiaj zapraszamy również rodziców. Dla dzieci i dorosłych zorganizowany zostanie m.in. piknik „Escape room – czyli matma nie tylko dla dzieci”, podczas którego będą rozwiązywać zagadki matematyczne i rywalizować o tytuł „Super detektywów”.


   Z kolei uczniowie klas 8 wraz z młodszymi kolegami będą realizować projekt „Tańcowała matma z nitką”. Przygotują pokaz strojów, których tematem przewodnim będzie matematyka. Zaprojektują i wykonają własne projekty ubrań. Zadbają też o oryginalne dodatki, fryzury i makijaże dla manekinów. Poza tym zorganizują warsztaty matematyczne dla kolegów i rodziców oraz zaproszą wszystkich do wzięcia udziału w konkursach: : „Kółko-krzyżyk”; „Matematyczny t-shirt” oraz „Świat guzików”.

 
Liga Matematyczna

 

 

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali aktywny udział w konkursie „Liga Matematyczna” organizowanym już po raz 22 przez Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej i I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku.
W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 766 uczniów, którym wielką przyjemność daje rozwiązywanie ciekawych zadań i intrygujących zagadek logicznych.
Miło nam poinformować, że Bartosz Bujwid z klasy 8 został finalistą tego konkursu. Gratulujemy!

 
Konkursy plastyczne

 

W maju zostały rozstrzygnięte dwa konkursy: Plastyczny Konkurs Ekologiczny pod tytułem „Prezent dla Ziemi” oraz Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Przyroda jest w mieście”. Ich organizatorami była Szkoła Podstawowa nr 45 im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku Wrzeszczu oraz Pomorski Trójmiejski Park Krajobrazowy.
Uczestnicy konkursu w swoich pracach zwrócili uwagę na problemy dotyczące ochrony środowiska naturalnego i piękna przyrody.
Uroczysty wernisaż prac połączony z wręczeniem nagród odbędzie się 31 maja 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 45 w Gdańsku Wrzeszczu. Natomiast w lipcu odbędzie się pokonkursowa wystawa prac w Bibliotece Manhattan w CH Manhattan w Gdańsku Wrzeszczu.
W czasie zwiedzania wystawy będzie można zobaczyć pracę Martina Tokara, która została wyróżniona przez jury konkursu „Prezent dla Ziemi”. Ale również fotografie Filipa Dubiela i Hubert Mroczkowskiego. którzy zostali laureatami konkursu „Przyroda jest w mieście”.

Zapraszamy do galerii prac uczniów z klasy 5.
Prace plastyczne wykonali: Kamila Kaca, Agnieszka Wolska, Filip Dubiel, Martin Tokar. Fotografie przygotowali: Agnieszka Wolska, Filip Dubiel, Martin Tokar i Hubert Mroczkowski.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Ciekawskie kropelki

 

Zespół projektowy CIEKAWSKIE KROPELKI serdecznie zaprasza do obejrzenia ich bloga. Możecie dowiedzieć się i zobaczyć jakie ciekawe eksperymenty wykonaliśmy.
Przekonacie się sami, że woda to niby zwykła, ale z drugiej strony niezwykła ciecz.
Link do bloga: BLOG
Biorąc udział w projekcie „Wodna przygoda” chcieliśmy lepiej poznać problem, o którym słyszymy coraz częściej – o deficytach wody na naszej planecie. Poza tym zamierzaliśmy sprawdzić osobiście czy woda naprawdę jest niezwykłą cieczą. A ponieważ lubimy eksperymentować, więc ustaliliśmy, że pracując w zespole poznamy przy okazji nowe dla nas pojęcia z fizyki i chemii. Zaplanowaliśmy założenie i prowadzenie bloga oraz przygotowanie książki w wersji drukowanej i elektronicznej, która zachęci innych do stawiania niebanalnych pytań i szukania na nie odpowiedzi poprzez eksperymentowanie.

Aby przeczytać naszą książkę pt. „Wodne eksperymenty” kliknij TUTAJ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Egzamin klasy 8

 

Zaczynamy egzamin - POWODZENIA!!!

 

 
Dzień Rodziny i podsumowanie projektu „Już Smyki uczą się matematyki”

 

Dnia 19.05.2023 r. miało miejsce podsumowanie projektu „Już Smyki uczą się matematyki” dofinansowanego przez Fundację mBanku połączone z Dniem Rodziny. Przedszkolaki wraz z rodzicami musieli zmierzyć się z przygotowanymi zadaniami matematycznymi. Miały one na celu rozwój umiejętności matematycznych, ale także służyły zacieśnianiu relacji rodzinnych oraz współpracy w grupie. Wszystkie przedszkolaki wraz z rodzicami poradzili sobie bezbłędnie z każdym zadaniem. Na koniec każdy dostał dyplom i nagrodę. Dziękujemy przedszkolakom i ich rodzicom za udział w projekcie i wykonanie wszystkich matematycznych wyzwań.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 15


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Dzisiaj jest: Poniedziałek
15 Lipca 2024
Imieniny obchodzą
Daniel, Dawid, Dawida, Egon, Henryk,
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota,
Lubomysł, Niecisław, Włodzimierz

Do końca roku zostało 170 dni.
Zodiak: Rak