Start
Szkoła Podstawowa im. Janiny i Cyryla Zalewskich w Biesowicach
3 maja - uroczystości w szkole

8 maja cała nasza szkolna społeczność obchodziła kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dla każdego Polaka majowe święto jest bardzo radosne. Dla nas również takie było. Nie zabrakło jednak powagi. Szkolne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja rozpoczęliśmy uroczystym apelem. Poczet flagowy i sztandarowy nadał akademii uroczystej oprawy. Z dumą i ogromnymi emocjami zaśpiewaliśmy hymn państwowy. Nie zabrakło również pięknych deklamacji. Odbyła się także pogadanka edukacyjna i projekcja filmu ,,Konstytucja 3 maja- historia prosto z Zamku". Osoby pasjonujące się historią miały wówczas pole do popisu i mogły się wykazać zgromadzoną wiedzą.
W tym roku zdecydowaliśmy się na aktywne celebrowanie. Pracowaliśmy w czterech sekcjach. Podjęliśmy się zróżnicowanych form aktywności. Pierwsza grupa szyła flagi, druga wykonywała kotyliony, trzecia portretowała wybitnych przodków związanych z pierwszą polską konstytucją, a czwarta zadbała o słodki poczęstunek piekąc babeczki w barwach narodowych. Dzięki temu było pracowicie, ale i smacznie. Na zakończenie każda z grup zaprezentowała owoce swojej pracy. Słodkie wypieki zostały natychmiastowo spałaszowane i nie został po nich nawet najmniejszy ślad. Najpiękniejsze portrety postaci historycznych, flagi i kotyliony zostały wyróżnione, a ich twórcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Mogliśmy na własnej skórze przekonać się jak bardzo skomplikowane może okazać się szycie flag i sklejanie kotylionów. Nabyliśmy jednak nowe umiejętności.
Uczniowie naszej szkoły mieli również jeszcze jedno zadanie do wykonania. Mieli skompletować we własnym zakresie garderobę, a następnie ubrać się w strój będący dawnym strojem polskim. Ciekawych i kreatywnych pomysłów nie zabrakło.
WIWAT MAJ, TRZECI MAJ!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Naleśniki z Kołem Gospodyń Wiejskich „Pietruchy”


Przedszkolaki gościły u siebie Koło Gospodyń Wiejskich "Pietruchy" z Biesowic by wspólnie przygotować pyszne naleśniki w ramach projektu "Już smyki uczą się matematyki" dofinansowanego przez Fundację mBanku. Było odmierzanie składników, mieszanie i krojenie owoców. Przy okazji pojawiło się liczenie bananów, truskawek i borówek a gdy naleśniki już się usmażyły także utrwalanie figury geometrycznej jaką jest koło. Na koniec zostały one pięknie udekorowane owocami i bitą śmietaną. To była naprawdę słodka matematyka! Dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za odwiedziny i wspólnie spędzony czas.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Kolejny challenge matematyczny

 

Przedszkolaki z radością ogłaszają, że wykonały kolejny challenge matematyczny w ramach projektu "Już smyki uczą się matematyki" dofinansowanego przez Fundację mBanku. Zadanie polegało na odnalezieniu ukrytych figur geometrycznych podczas spaceru. Pogoda sprzyjała poszukiwaniom, a ich efekty uwieczniliśmy na zdjęciach.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Kodowanie kartek Wielkanocnych

 

Przedszkolaki meldują, że wykonały kolejny challenge matematyczny w ramach projektu "Już smyki uczą się matematyki" dofinansowanego przez Fundację mBanku . Zadaniem było wykonanie kartki wielkanocnej według podanego kodu. Z tym zadaniem wszyscy poradzili sobie doskonale.

 ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
XVII WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNO-PLASTYCZNY

 

 

W tym roku po raz trzynasty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Plastycznym. Przygotowali kolorowe i ciekawe prace w 4 kategoriach: klasa czwarta „Świat trójkątów”, klasa piąta „Reklama czworokątów”, klasa siódma – „Skala w życiu codziennym”, klasa ósma – „Bryły wokół nas”.
Konkurs cieszy się niezmienną popularnością wśród uczniów i nauczycieli. Do tegorocznej edycji zgłoszono 703 prace z 14 powiatów województwa pomorskiego. Organizatorzy wybrali najlepsze prace z poszczególnych kategorii, a także przyznali nagrody specjalne.
Nagrodę Dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty w Chojnicach zdobyła praca Szymona Butkiewicza z klasy V. Miejsce pierwsze otrzymały prace: Karoliny Matuszewskiej, Oliwii Matuszewskiej, Bartosza Bujwida, Filipa Dubiela, Martina Tokar. Drugie miejsce przyznano: Wiktorii Orczyk i Kamili Kaca. Trzecie miejsce zajęły prace: Zuzanny Łyżwy, Huberta Jerzyka oraz Magdaleny Szymczuk.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Awans Zuzi

Wielkie gratulacje dla naszej uczennicy Zuzanny Olejniczak z kl. III, która zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Mathman".

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI

 
Wojewódzki konkurs matematyczny

  .

W dniu 24 marca nasza drużyna w składzie Zuzanna Olejniczak, Martin Tokar i Bartosz Bujwid pojechała na 1 Wojewódzki Konkurs Matematczny "MATHMAN". Była to ciekawa edukacyjna przygoda i wyzwanie. Naszym uczniom gratulujemy zakwalifikowania się do tego etapu. 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Wiosna cz 1

 

Wszyscy w szkole, z wielką radością powitaliśmy wiosnę. Odbyły się wybory najpiękniejszej Pani Wiosny, konkursy, uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli,  a na koniec poszliśmy w teren poszukiwać oznak wiosny.

ZOBACZ ZDJĘCIA CZ.1

Więcej…
 
Matematyczny challenge

Z wielką radością ogłaszamy, że przedszkolaki wykonały kolejny matematyczny challenge w ramach projektu "Już smyki uczą się matematyki" dofinansowanego przez Fundację mBanku. Na czym on polegał? Nic bardziej prostszego:


Zbuduj dwie wieże jedną mniejszą a drugą większą od siebie według własnego pomysłu.
Dzieci wykazały się w tym zadaniu niezwykłą kreatywnością a dołączone zdjęcia przedstawiają ich pomysłowe wieże. 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 14


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Dzisiaj jest: Czwartek
29 Lutego 2024
Imieniny obchodzą
Dobronieg, Roman
Do końca roku zostało 307 dni.
Zodiak: Ryba